Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Toužíte po bezchybné pleti?
05.03.2018
Komentáře (0)

Toužíte po bezchybné pleti?

Užitečné rady pro efektivní starostlivost o pleť


Správné použití kosmetických přípravků je základem zdraví vaší pleti. Pleť (kůži) lze natahovat všemi směry, ale ne všechny směry jsou pro pleť příznivé. Zacházejte se svou pletí jemně.

Aplikace kosmetických přípravků musí být vždy ve směru masážních linií - jsou to linie nejmenšího natahování kůže.

face2

 

Směr masážních linií (viz obrázek)

Čelo: od středu ke spánkům


Orbitální oblast:

Horní víčko - od vnitřního okraje k vnějšímu

Dolní víčko - od vnějšího okraje k vnitřnímu


Tváře, brada: tahy směrem ke spánkům


Krk:

přední část - tahy směrem nahoru

boční část - tahy směrem dolů

 


Čištění pleti

Čištění musí být důkladné a pravidelné, ráno a večer pomocí čisticího gelu či mléka, pouze tak pleť připravíme k účinnému působení séra a krému. Vezměte menší množství přípravku a rovnoměrně ho rozetřete jemnými masážními pohyby - přibližně 1 minutu. Poté opláchněte chladnou nebo vlažnou vodou, nepoužívejte hodně studenou nebo horkou vodu. Pokud používáte make-up, je pro maximální vyčištění pleti lepší tuto proceduru zopakovat ještě jednou. Vodu odsajte jemným froté ručníkem, bez vytírání.

Tonizace

Tonikum pleť dočistí a normalizuje její Ph. Na vatový tampon aplikujte tonikum a dočistěte pleť. Tahy tamponem veďte ve směru kosmetických linií.

Aplikace séra a krému

Pleťové sérum bývá zpravidla lehké konzistence a bohaté na aktivní ingredience. Jeho aplikací zefektivníme péči o pokožku, výsledky jsou díky koncentrovanému aktivnímu složení viditelnější a rychlejší. Séra je možné používat celoročně, některá jsou určena pouze pro noční aplikaci. Na sérum aplikujte krém (denní, noční, oční).

Důležité: Noční přípravky aplikujte hodinu nebo minimálně půl hodiny před spaním. Denní krém s SPF je důležité aplikovat zhruba 20 minut před sluneční expozicí. Není potřeba aplikovat silnou vrstvu krému, mohl by vyvolat pocit těžkosti na pleti.

Hlubší čištění pleti

Provádějte 1-2 týdně. Scrub aplikujte na důkladně gelem vyčištěnou a vlhkou pleť. Jemnými masážními pohyby proveďte čistění v průběhu 1-2 minut. Poté důkladně opláchněte vlažnou vodou.

Maska

Na čistou, lehce vlhkou pleť aplikujte tenkou vrstvu masky na 10-20 minut. Po dobu působení masky se doporučuje být v klidovém režimu, nejlépe je masku si užít v leže. Masku odstraňte teplou vodou. Poté aplikujte vhodné sérum a krém.Zlatá pravidla v péči o pleť!zlata_pravidla_peceoplet

Krok 1: Čištění

Krok 2: Tonizace

Krok 3: Hydratace

Krok 4: Výživa

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

 
Vytvořila @Kateřina Kyslingová
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz